Jdi na obsah Jdi na menu
 


CESTA KE ZLATU

4. 1. 2010

Cesta k vítězství měla však pár překážek.První přišla hned brzy ráno v podobě vydatného sněžení.Vyjížděli jsme auty opravdu brzy,protože v 9.00 hod. už nás čekal první zápas a to hned velice těžký soupeř-Tachov.Ten samý,se kterým jsme se přetahovali o zlato minulý týden.Avšak strachovali jsme se zbytečně.Zápas měl jednoznačný průběh-kluci hráli báječně a podle toho vypadal výsledek:

               TACHOV - STRAKONICE    1 : 5

branky:PÁLA 2, ŠKOLA 2, OUŘEDNÍK JAN.

Další utkání nás čekalo až v 15.15 hod.odpoledne s Ústím nad Labem.Čas jsme vyplnili dobrým obědem a ubytováním se na hotelu.Druhý zápas měl obdobný průběh-hráli jsme výborně a soupeře jsme porazili:

          STRAKONICE - ÚSTÍ NAD LABEM      8 : 2

branky:ŠKOLA 2, KÁNÍK 2, KOLDA, BUCIFALOVÁ, PÁLA, ŠPIČKA.

Po večeři jsme vyrazili směr hotel.Večer byl ve znamení utužování kolektivu.Děti na hotelu (pod dozorem jedné obětavé maminky,tatínka na antibiotikách a jedné starší sestry-díky) a rodiče v nedaleké pivnici.Nutno podotknout,že obojí dopadlo skvěle.Děti byly hodné,vyspinkané dorůžova a odpočaté na nedělní zápasy.Rodiče byli sice nevyspalí,zato plni zážitků-připraveni fandit a povzbuzovat své ratolesti.

Po snídani a ranní kávě jsme se připravovali na zápas s Českými Budějovicemi.Je třeba říci,že měli dost hráčů 2001,takže utkání dopadlo následovně:

                              STRAKONICE - ČESKÉ BUDĚJOVICE   6 : 0

branky:KOLDA 2, OUŘEDNÍK JAN,PÁLA, KÁNÍK, BURIAN.

Díky všem vyhraným utkáním ve skupině jsme postoupili z 1. místa.Druhou skupinu vyhráli domácí Mariánky a druhý byl Sokolov,který se stal naším soupeřem do semifinále.Ve druhé skupině byli celky:Mariánské Lázně,Nejdek,Sokolov a Domažlice.Volný čas jsme vyplňovali fanděním ostatním celkům.Hrálo se postupně o 7- 8. a o 5- 6. místo.Druhé semifinále hrál celek Tachova  a Mariánských Lázní.Bylo to utkání velice vyrovnané a plné zvratů.Nakonec se prvním finalistou stali domácí.

V 11.00 hod. jsme nastoupily proti Sokolovu.Tady si neodpustím poznámku,že ač máme v mužstvu taky pár urostlejších jedinců,někteří kluci ze Sokolova připomínali obříky.Tento zápas už nebyl nikterak snadný,ale drželi jsme si převahu.Utkání však zkazil úplně zbytečný a surový faul od soupeře s č.16.Tomáš,který zpracovával puk byl zezadu sražen hlavou na mantinel.Vypadalo to strašlivě a musel navštívit zdejší nemocnici.Tento incident měl samozřejmě dopad i na ostatní,takže jsme nakonec byli rádi za výsledek:

                       STRAKONICE - SOKOLOV     3 : 1

branky:BUCIFALOVÁ, KOLDA, OUŘEDNÍK JAN.

Finále tedy bylo jasné.Tomáš skončil nakonec"jen" s mírným otřesem mozku a nataženou krční páteří.O bronz hrály celky Tachova a Sokolova.Asi je jasné vzhledem k okolnostem,komu kluci fandili.Utkání bylo do poslední chvíle napínavé,ale nakonec si bronz odvezl Sokolov po výhře 5:4.

Finále začalo přesně v 15.00 hod.Kluci měli kromě obrovské chuti po vítězství ještě motivaci v podobě"vyhrát i za Toma",který už do boje o zlato nenastoupil.Zápas to byl těžký.Když už se nám povedlo vstřelit branku,soupeř po chvíli vyrovnal.Nakonec 3. vítěznou branku dal kapitán Matěj po krásné přihrávce od Jakuba pár minut před koncem.Výsledek:

     MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - STRAKONICE   2 : 3

branky:KOLDA 2, KÁNÍK.

Domů jsme si nakonec kromě velikého poháru a zlatých medailí vezli i spoustu zážitků.Je třeba také  poděkovat trenérům a rodičům,protože bez jejich velké lásky k hokeji a obětavosti by to určitě nešlo.Mimochodem-cesta domů byla díky neudržovaným silnicím a hustému sněžení "úžasná"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

turnaj

(Šimon, 4. 1. 2010 21:06)

To zlato je paráda,hodně zdraví Tomášovi s všem ostatním přeje Šimon

TURNAJ 2.-3.1.

(VENDULA, 4. 1. 2010 20:30)

KRÁSNÝ TURNAJ,PLNO ZÁŽITKŮ,HODNĚ LEGRACE,DOBRÁ PARTA LIDÍ A NAKONEC SUPER VÍTĚZSTVÍ,CO VÍC SI PŘÁT